2022.08.10 godz. 19:58 Kraków, Małopolskie

W jaki sposób

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, pisze w pewnej sprawie. Mam kolegę który jest hazardzistą, jednak wychodzi z nałogu i wychodzi na prostą, jednak ciągną się za nim głupoty które narobił wcześniej, mianowicie kradzieże w internecie na kwoty od 50 do 200 zł, jedną sprawą zainteresowała się policja. Jednak kolega w tym momencie chciałby naprawić swoje błędy i oddać pieniądze osobom poszkodowanym, w tym momencie postępowanie jest prowadzone w jednej sprawie, za jakiś czas może dojdzie do następnych. Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji oprócz oczywistego zwrotu środków? Czy jest szansa, że obędzie się bez poważnych konse

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sie 2022 13:55

Dzień dobry. Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie, dla każdego "poważne konsekwencje" oznaczają coś innego. Niemniej jednak sporo zależy od kwot jakie zostały skradzione, jeśli sprawca dokonuje kradzieży kwoty do 500 zł to czyn taki pozostaje wykroczeniem, jeżeli kwota przekracza 500 zł, wówczas jest to przestępstwo. Od tego będą uzależnione konsekwencje jakie poniesie.