2021.06.01 godz. 11:22 Żurominek, Mazowieckie

Rozwód z mojej wyłącznej winy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Pisze w sprawie rozwodu o który wniósł mój mąż. W pozwie zostało zawarte że chce go z mojej wyłącznej winy bo niestety ma na to dowody gdyż odeszłam od niego do innego partnera oraz sprawdzał systemach mój telefon ... Obecnie nie jesteśmy już razem od 20 stycznia były mąż z tego co wiem spotyka się z inną ale nie mam na to dowodów,ja osobiście mam partnera którego poznałam w połowie maja i chciałam zapytać czy jeśl mąż dowie się o partnerze może to wykorzystać w sądzie podczas rozwodu ? Podkreślam że nie mieszkamy razem każdy żyje na swój rachunek a obecnego partnera wcześniej nie znalam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Cze 2021 12:45

Sąd bada co przyczyniło się do waszego rozstania, a nie to co wydarzyło się po rozstaniu. Sąd musi zbadać jakie czynniki wpłynęły na to, że wygasły między wami więzi małżeńskie. Więc teoretycznie obecny związek nie ma większego wpływu na orzeczenie Sądu, aczkolwiek jest to też jakiś czynnik, który może w orzeczeniu końcowym Sąd wziąć pod uwagę - ale na samo orzeczenie winy małżonka nie ma to wpływu.