2021.08.30 godz. 15:44 Kraków, Małopolskie

Obnizenie alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, pisze w takiej sprawie ze sąd przyznał mi alimenty w kwocie 2250 zł, jednakże nie jestem w stanie płacić tak wysokiej kwoty ponieważ nie mam stałej pracy, pracuje dorywczo i chciał bym napisać wniosek o ustalenie jak najmniejszej kwoty alimentów niestety kompletnie się na tym nie znam i bardzo proszę o pomoc jak napisać dobre uzasadnienie aby sad przyznał jak najmniejszą kwotę, powódka tak naprawdę kwotę która została przyznana przepraszam ze tak brzydko się wyrażę wyssała sobie z palca, napisała w wniosku ze zarabiam 5000 a to jest kompletne kłamstwo bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sie 2021 12:55

Po pierwsze kiedy został wydany ten wyrok. Czy chce Pan wnieść apelacje od tego wyroku jeżeli nie minął jeszcze jej termin ? Może Pan złożyć pozew o obniżenie alimentów jeżeli Pana sytuacja uległa pogorszeniu. Czy Pan w postępowaniu przed Sądem nie złożył dowodów potwierdzających Pana dochody ? Na ile dzieci Sąd zostały ustanowione te alimenty ? Udzielenie Panu kompleksowej pomocy wymaga zapoznania się z aktami postępowania a przynajmniej wyroku wraz z uzasadnieniem.
Tak Nie

Adwokat

Krzysztof Nawrocki

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sie 2021 02:17

Witam serdecznie. By Panu pomóc, musiałby mi Pan przesłać na mego maila skan postanowienia (wyroku) sądu wraz z uzasadnieniem. Wtedy pomoc będzie w ogóle możliwa. Pozdrawiam, Krzysztof Nawrocki, adwokat