2022.01.21 godz. 15:37 Krosno, Podkarpackie

Problem z filmem z naszego wesela

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Piszę z takim zapytaniem, bo wraz z mężem jesteśmy bezsilni. Pewna firma 7 miesięcy temu kamerowala nasze wesele. Dzisiaj po 7 miesiącach, mówią nam , zw stracili materiał filmowy. Obiecali, że wyślą jeszcze do jakichś specjalistów w celu próby odzyskania. Gdy dopytujemy, czy coś zdziałali, ciągle nas zbywają, odpowiadają zdawjwi lub wcale jesteśmy bezsilni, żadnej skruchy z ich strony, ciągła zwłoka. Za usługę zpaacilismy zaliczkę w kwocie 500 zl . Ale nje możemy przeżyć tego, że naszego materiału nie ma... czy coś możemy zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sty 2022 16:54

Jedynym rozwiązaniem jest zażądanie zwrotu zaliczki. Szanse na wypłatę odszkodowania z tego tytułu są bardzo małe, jeśli utrata filmu nastąpiła z przyczyn niezależnych od firmy np. awaria sprzętu itp.