2022.08.15 godz. 15:15 Miastko, Pomorskie

Rozwod beż orzekania o winie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Po 17 latach związku a 3 latach małżeństwa chcialabym wnieść pozew rozwodowy. Mąż mnie zdradził kilkukrotnie, dlatego nie wyobrażam sobie by nasze małżeństwo przetrwało. Obecnie mieszkam w De mąż w Norwegii. Czy istnieje możliwość by wnieść pozew o rozwód nie orzekając o winie małżonka i bez podziału majątku? Przed ślubem kupiliśmy wspólnie auto, natomiast zostały dokumenty na męża wystawione. W trakcie małżeństwa mąż kupił na kredyt drugie auto, jest w trakcie spłaty do końca roku. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu W De, każde z nas na osobne konta, nie mamy dzieci.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sie 2022 18:30

Jeśli oboje macie polskie obywatelstwo, jak najbardziej mogą się Państwo rozwieść się w Polsce. Sąd nie musi orzekać o winie, nie musi również dzielić majątku. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią marta@rozwadowska-kucka.pl - pomagam rozwieść się Polakom mieszkającym za granicą.