2022.02.17 godz. 07:41 Szczecin, Zachodniopomorskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam po jakim czasie od rozwodu i ustalenia Alimentów można je podnieść po pół roku czy po roku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lut 2022 09:30

Dzień dobry, nie ma żadnej sztywnej daty, ale musi nastąpić wyraźna zmiana stosunków w porównaniu z sytuacją z wcześniejszego orzeczenia o alimentach. Może to dotyczyć zarówno potrzeb osoby uprawnionej do alimentów (np. zwiększone z jakichś przyczyn wydatki), jak też sytuacji osoby zobowiązanej do alimentów, gdy zwiększą się jej możliwości zarobkowe. Jeśli do takiej realnej zmiany doszło nawet w kilka miesięcy po ostatnim orzeczeniu to można składać pozew o podwyższenie alimentów. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)