2023.04.16 godz. 19:19 Warszawa, Mazowieckie

Działania po nabyciu spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Po otrzymaniu postanowienia sądu pięć osób nabyło spadek w równych częściach. W grę wchodzi własność nieruchomości. Czy jest niezbędne aby teraz do notariusza udali się wszyscy spadkobiercy, jeśli brak jest porozumienia? Czy też każdy może przeprowadzić taką czynność niezależnie od pozostałych osób. Na jakiej wysokości opłaty należy się przygotować u notariusza? Spadek jest w pierwszej linii tzn. dorosłe dzieci dziedziczą po ojcu. Pozdrawiam. Wojciech Majewski

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Kwi 2023 10:11

dzień dobry, z przedstawionego stanu faktycznego nie wynika w jakim celu chcą się Państwo udać do notariusza. Nabyliście Państwo nieruchomość mocą postanowienia Sądu. Teraz trzeba dokonać formalności związanych z Urzędem Skarbowym - w przypadku zgłoszenia w ciągu 6 miesięcy spadek w I linii nie podlega opodatkowaniu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)