2023.01.19 godz. 08:52 Bielsko-Biała, Śląskie

Wartość spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.Po śmierci ojca w spadku otrzymaliśmy dom.Jest nas trzech więc każdy otrzymał 1/3.Mamy umówioną wizyte u notariusza i moje pytanie dotyczy wartości tego domu,czy u notariusza musimy podać jaką dom ma wartość,czy to jest zapisywane w akcie notarialnym?.Czy wartość mamy ustalić sami czy jednak przez rzeczoznawce materialnego?Czy w sytuacji gdy zgodnie sie dogadamy że ktoś z nas będzie chciał się zrzec się swojej części w zamian za spłate to czy wysokość spłaty można ustalić między sobą czy musi to być wartość na poziomie 1/3 wyceny domu zapisanej w akcie notarialnym?Pozdrzwiam Łukasz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 14:08

Dzień dobry. Jeśli jeszcze nie jesteście Państwo pewni co do podziału odziedziczonej nieruchomości i wartości spłat, lepszym rozwiązaniem będzie wniosek o dział spadku połączony ze zniesieniem współwłasności nieruchomości. Zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl