2021.11.26 godz. 12:18 Grodzisk Mazowiecki, Mazowieckie

Kolejność działań

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Po zmarłej cioci która nie miała bliższej rodziny został spadek w formie mieszkania i trochę kredytów. Do podziału jest 5 osób które teoretycznie są zgodne i chcą szybko załatwić podział majątku. Jak ustalić co dokładnie wchodziło w skład majątku i to szybko podzielić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lis 2021 19:56

Dzień dobry! A czy w sprawie przeprowadzone zostało postępowanie sądowe o stwierdzenie nabycia spadku (ew. notarialne poświadczenie dziedziczenia)? Jeśli nie, to proponuję w pierwszej kolejności zająć się tym tematem. Co do składu spadku - bez przeprowadzenia wskazanego postępowania obawiam się, że nie uzyskacie Państwo informacji np.: od banków lub firm pożyczkowych albowiem chronione są one m.in. tajemnicą bankową i dopiero spadkobiercy mogą uzyskać wskazane informacje.