2020.10.10 godz. 13:51 Białystok, Podlaskie

Ukryta wada po kupnie auta

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Pod koniec czerwca tego roku kupiłem auto o wartości 34 000 PLN. Do tej pory auto przejechało 2500 km. Okazało się ze samochód pobiera bardzo duzo oleju. Od zakupu auta uzupelnilem juz okolo 4litrow oleju. Sprzedajacy nie poinformowal mnie o takiej wadzie auta. Konsultowalem się z serwisem samochodowym który ustalił ze naprawa będzie kosztowala okolo 8 tys PLN. Czy w takiej sytuacji mam szanse wywalczyc od sprzedającego pieniądze na naprawę auta?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2020 16:47

Dzień dobry, jeżeli będzie mieć Pan pisemną opinię mechanika, że o wadzie, wraz ze stwierdzeniem, że powstała ona zanim Pan zakupił auto, to wówczas może Pan żądać obniżenia ceny. Pozdrawiam