2022.08.04 godz. 21:16 Słupsk, Pomorskie

Odebranie psa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Pod koniec roku 2019 dostałam od chlopaka jego rodzinnego psa (nie dali mi papierow). Dodam że jego mama prowadziła i chyba dalej prowadzi pseudohodowle. Teraz jak już nie jestem z tym chłopakiem on chce mi psa odebrać. Dodam że jego mama oddala nam psa z tego powodu że nie był rasowy a kupiła sobie rasowego. Nie zrobiła mu operacji a była potrzebna odrazu. Ja mu ją zrobiłam. Na rozmowie przy rozstaniu zgodził się żeby był mój. Czy on mi go może odebrać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2022 18:32

Musi wytoczyć Pani sprawę sądową o wydanie zwierzęcia. Jak pies jest z Panią trzy lata, to szanse powodzenia nie są duże. Proszę dobrowolnie psa nie oddawać. Nawet jeśli przyjedzie z policją, nie może ona Pani zmusić do wydania psa tylko skierować byłego partnera na drogę postępowania cywilnego. Jeśli jednak chce Pani mieć uregulowaną kwestię już teraz, może Pani wystąpić do sądu o ustalenie, że jest Pani właścicielem psa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)