2020.06.28 godz. 22:36 Wrocław, Dolnośląskie

Czy to błąd lekarski?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, podczas leczenia kanałowego zęba w kanale utkwił kawałek narzędzia. Dentysta próbował to wyjąć tradycyjnym sprzętem, czyli wiertami. Nie udało się to. Dlatego skierował mnie do specjalisty, który zajmuje się usuwaniem narzędzi pod mikroskopem. Jednak to na mnie ma spocząć obowiązek zapłaty... co jest dla mnie bardzo dziwne. Kto w takiej sytuacji powinien ponieść koszty? I czy można to uznać za błąd lekarski?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2020 15:27

Jeżeli się Pani dogada z dentystą to powinien od razu sam pokryć koszty takiego zabiegu, jeżeli nie pokryje to może Pani wystąpić do Sądu z pozew o odszkodowanie i zadośćuczynienie
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)