2021.10.26 godz. 10:02 Miłosław, Wielkopolskie

Zwrot zadatku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, podpisałam umowę przedwstępna z kupującym nieruchomość. W sumie były jeszcze dwa aneksy do tej umowy z przedłużeniem czasu trwania umowy. Kupujący żąda ode mnie zwrotu zaliczki. Nie dostał kredytu przez czas trwania tych umów. Jakie są podstawy do zwrotu owej zaliczki lub jej zatrzymania.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Sobieraj

Słupca, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2021 17:03

To zależy czy w sprawie, zgodnie z treścią umowy była wpłacona zaliczka czy zadatek. Jest to niejednoznaczne z uwagi na rozbieżność w tytule zapytania a w treści opisu sprawy oraz od postanowień umowy. Rozwiązanie tej sytuacji zależy od szczegółowej analizy treści postanowień umownych oraz aneksów.