2021.12.01 godz. 22:17 Bytom, Śląskie

zerwanie umowy o remont

Wyjaśnienie sytuacji

witam podpisałem umowę na remont z właścicielką mieszkania. remont miał zakończyć się 11.10 2021 lecz przez pracę dodatkowe zlecone przez właścicielkę których nie było w umowie remont sie przedłużył A właścicielka zgodziła się na pracę bezterminowo jednak nie chciała aneksu do umowy podpisać. finalnie pracowałem tam do 30.11.2021 roku mieszkanie prawie gotowe bez ostatnich dociagniec A właścicielką w ten dzień nagle zrywa umowę i nalicza odsetki jako kara umowna w kwocie 60 tysięcy twierdząc że nie wyrobiłem się w terminie z końcem remontu . nie wypłaciła reszty wynagrodzenia ani nie uwzględnila prac dodatkowych z których również nie chce się rozliczyć. co mogę w tej sprawie zrobić

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Gru 2021 10:46

Proszę zrobić dokumentację fotograficzną wykonanych prac i wysłać właścicielce wezwanie do zapłaty.