2022.08.04 godz. 11:23 Wólka Cycowska, Lubelskie

Witam. Podział spadku po zmarłym rodzicu.

Wyjaśnienie sytuacji

Sąd wydał decyzję o przyznaniu części spadku dla dzieci i małżonka. Jednak okazało się że zmarły nie jest wpisany w księgi wieczyste. Stąd pytanie czy takie postanowienie jest bezterminowo wydawane czy mimo to należy jak najszybciej wpisać do ksiąg wieczystych, nadmieniam że nie zostaje sprzedana nieruchomość, sprawa odbyła się celem podziału bez korzyści materialnych.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Przemysław Plewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2022 17:33

Najnormalniej należy wnieść do Sądu wieczystoksięgowego wnioski dotyczące wpisania właściwych właścicieli. Czyli jeżeli niewypisany był wcześniejszy właściciel to wykazać dlaczego dana osoba powinna być wpisana (przedłożyć akty zgonu, urodzenia małżeństwa itd). Niestety w pytaniu jest za mało szczegółów aby podać precyzyjną odpowiedź.