2023.04.24 godz. 19:22 Żmigród, Dolnośląskie

SPADEK PO DZIADKACH

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, pojawił się u nas w rodzinie problem dziadkowie nie zyją ok 28lat.Nie podzielili majątku za życia. Mieli trójke dzieci w tym moją mame , wujek jej brat opłaca podatki za ziemie i dom 12hektarów .Ciocia niestety zmarła w zeszłym roku(żyje jej mąż i dwójka dzieci ) Wujek, który opłaca podatki stwierdził ,że zabierze wszystko dla siebie, a dla reszty nic się nie należy , ponieważ weżmie wszystko przez zasiedlenie. Nam da tylko połówke domu, w którym mieszkamy ( drugiej połowie domu on ) a dla cioci dzieci i męża nie da nic , bo im się nie należy . Prosze o pomoc c

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2023 10:07

Dzień dobry. Z opisu wynika, że do zasiedzenia udziałów spadkowych najprawdopodobniej jeszcze nie doszło. W Państwa sytuacji należy przeprowadzić postępowanie spadkowe i to jeszcze po dziadkach (jeśli nie było dotąd przeprowadzone), a następnie dział spadku. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl