2020.02.26 godz. 17:03 Tychy, Śląskie

Oddanie pieniędzy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam ponad rok temu pożyczyłem znajomemu pieniądze i spisaliśmy umowę od tamtej pory mnie unika zmienia nr telefonu i zamieszkania co mogę zrobić. Kwota 1300 zł

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2020 11:45

Jeśli uważa Pan. że kolega Pana oszukał ( wyłudził te pieniądze z zamiarem ich niezwracania), to może się Pan zastanowić nad zawiadomieniem prokuratury o podejrzeniu popełnienia oszustwa. Jeśli termin pożyczki minął, to oczywiście jest jeszcze droga postępowania cywilnego celem uzyskania wyroku zasądzającego na Pana rzecz tę należność, aby móc się zwrócić o pomoc do komornika. Sprawa taka może być utrudniona z uwagi na te zmiany adresów, tym niemniej jeśli nie chce Pan dopuścić prędzej czy później do przedawnienia tego długu, to o sprawie o zapłatę
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)