2024.06.24 godz. 08:13 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Opieka nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, posiadam 5 miesięcznego synka z którym wyprowadziłam się od jego ojca, dlatego, że mnie zdradzał, pił i szarpał. W tygodniu składam papiery o rozwód i ustalenie opieki nad dzieckiem. Zgadzam się na kontakt ojca z synem pod moja obecnością, ojciec wie gdzie przebywa dziecko, ale powiedział, że nie życzy sobie mnie na spotkaniu. Boję się ich zostawić samych bo synek jest malutki, ojciec nigdy się nim nie zajmował i ma problem z alkoholem. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Nie che zostawiać ich samych w trosce o bezpieczeństwo dziecka.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2024 10:44

W pozwie o rozwód należy wnieść o udzielenie Pani zabezpieczenia w przedmiocie pieczy nad dzieckiem oraz ustalenia kontaktów w formie, którą Pani chce.