2022.05.01 godz. 13:08 Wrocław, Dolnośląskie

Przedawniony dług

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Posiadam dług za niezapłacenie czynszu od wynajmu mieszkania u osoby prywatnej. Ostatnie wezwanie do zapłaty od komornika otrzymałam w grudniu 2015 roku i od tamtej pory nic. Mam także zajęcie na koncie bankowym w związku z tym zadłużeniem. Czy dług jest przedawniony? I jakie kroki trzeba podjąć w związku z tym i z zajęciem na koncie bankowym. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2022 11:40

Dług nie jest przedawniony. Ale może Pani podjąć inne działania aby uchronić konto przed egzekucją.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)