2019.11.18 godz. 07:57 Gdańsk, Warmińsko-mazurskie

Czy to możliwe?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, posiadasz grupę w stopniu umiarkowanym. Odkąd weszła ustawa o zmianie ilosci godzin dla osób z grupa pracuje po 7 godzin. Z listy pod którą sie podpisuje również wynika że pracuje 7 godzin czyli od godziny 8 do 15. Od pewnego czasu pracodawca wymaga ode mnie bym pracował o godzine dłużej jednak wynagrodzenie zostaje bez zmian. Tlumaczy to tym ,że juz nie jest to zakład pracy chronionej czy coś w podobie. wszystko by bylo moze i jasne z tym ze ja dalej podpisuje liste w ten sam sposób. Czyli ze wciaz pracuje od godziny 8 do 15. To chyba nie do konca legalne ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2019 12:14

Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo.Skróconej normy czasu pracy nie stosuje się m.in. wówczas, gdy na wniosek osoby zatrudnionej wyrazi na to zgodę lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników (lub w razie jego braku – lekarz sprawujący opiekę nad tą osobą). Nie ma znaczenia że Pani/Pana pracodawca nie prowadzi zakładu pracy chronionej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)