2024.06.10 godz. 13:17 Bolesławiec, Dolnośląskie

Podział przy rozwodzie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Poszukuje porady w związku z rozwodem i podziałem majątku. W lipcu 2023r zakupiliśmy dom z mężem. Część pieniędzy pochodziła z darowizny dla męża część z kredytu. Dom kupiłam ze świadomością iż będzie on zakupiony na rożni po połowie . W akcie notarialnym jest informacja iż pieniądze na zakup nieruchomości są z majątku wspólnego i wchodzą do majątku wspólnego. W małżeństwie nie układa nam się i postanowiliśmy się rozejść. Kilka miesięcy temu dowiedziałam się że zakup z pieniędzy z darowizny jest majątkiem osobistym o czym mąż mnie nie poinformował a wiedział o tym najprawdopodobniej od 2miesiecy po zakupie domu chodź myślę że wiedział od samego początku. Twierdzi że dom należy w większym stopniu do niego. Proszę o informację czy jest jakaś szansa aby cofnąć akt notarialny na podstawie złego oświadczenia w akcie notarialnym bądź wyjaśnić sprawę ponieważ czuję się oszukana ze strony męża bo bardzo dużo wlozylam w niego pracy i pieniędzy nie mając pojęcia że nie jest podzielony na równo. Po Informacji iż darowizna nie wchodzi do majątku wspólnego nie zgodził się na jej włączenie. Mam wrażenie że byłam mu potrzebna aby tylko dobrać kredyt i pomóc w zakupie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2024 20:12

Co do zasady majątek nabyty w trakcie trwania wspólności majątkowej, jest majątkiem wspólnym. Świadczy o tym również zapis w akcie notarialnym sprzedaży nieruchomości, o którym Pani wspomina w treści. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w sprawie rozwodu i podziału majątku wspólnego, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl https://adwokatsuski.pl/