2022.10.06 godz. 18:46 Wejherowo, Pomorskie

Witam potrzebowała bym pomocy z napisaniem pozwu o alimenty.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam 5 letniego syna i chciała bym starać się o alimenty ale nie do końca wiem jak się za to zabrać . W akcie nie jest wpisany jako ojciec. Nigdy nie interesował się synem .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2022 10:37

W takiej sytuacji, gdy mężczyzna od którego chce Pani żądać alimentów na dziecko nie jest wpisany jako ojciec w akcie urodzenia dziecka to należy złożyć do sądu pozew o ustalenie ojcostwa z wnioskiem o zasądzenie alimentów. Natomiast jeżeli w akcie urodzenia jest wpisana inna osoba to należy wcześniej przejść przez procedurę zaprzeczenia ojcostwa przeciwko osobie wpisanej w akie urodzenia dziecka.