2020.02.06 godz. 11:22 Białystok, Podlaskie

Rozwód i związane z tym sprawy.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Potrzebuje pomocy prawnej w sprawie rozwodu i jego następstwami. Posiadam wraz z żoną mieszkanie z kredytem od 5 lat. Rozwodząc się z ugodą chce zostawić wszystko żonie. Co muszę zrobić i gdzie się udać, by wszystko załatwić bez problemow i niepotrzebnych kosztów ?? Intercyza, rozdzielność i sąd ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2020 15:16

jeśli rozwód będzie bez orzekania o winie i zgodnie z żoną określicie sposób podziału majątku, to może się udać zrobić to od razu w sądzie. Jeśli sąd jednak nie będzie chciał dzielić majątku, to po rozwodzie można to zrobić umową u notariusza. Największy kłopot, to kredyt, bo bez zgody banku samodzielnie nie przeniesie Pan go na żonę. Należałoby zatem tę kwestię uzgodnić z bankiem, w przeciwnym wypadku Pan nadal pozostanie kredytobiorcą wobec banku, a między sobą możecie się umówić, że żona spłaca kredyt w całości