2021.06.21 godz. 12:32 Kuźnica Grabowska, Wielkopolskie

próba "wyłudzenia"??

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, potrzebuje porady nt. niekorzystnej sytuacji w jakiej się znalazłem. Najprościej - pod wpływem emocji uszkodziłem mienie, nie było to poważne uszkodzenie. Osoba mieszkająca w bloku stwierdziła po "kontakcie ze specjalistą" że koszt naprawy będzie w okolicach 500PLN, z racji tego że znałem tę osobę odrazu oddałem pieniądze. Problem w tym że z naprawą nic się nie ruszyło od ponad 45 dni. Mam udokumentowane wszystkie rozmowy w komunikatorach, nie ma kontaktu ani z w/w znajomą ani z wyznaczonym specjalistą. Czy w tym przypadku mogę zgłosić sprawę służbom jako wyłudzenie (286 k.k.) Pozdr.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 22:17

Poszkodowany nie musi naprawiać i nie będzie to wyłudzenie. Ma Pan pokwitowanie na zapłacone odszkodowanie ?