2023.02.13 godz. 16:53 Andrychów, Małopolskie

Mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Potrzebuję porady odnośnie mojego teścia. W roku 2018 zmarła moja teściowa, teściowie mieli wykupione mieszkanie. Teść nie przeprowadził żadnych spraw spadkowych ani nie uregulował żadnych formalności. Teraz teść chce sprzedać mieszkanie i pojawił się problem z niedopełnionymi formalnościami. Teść ma dwóch synów, dodam również, iż teściowa nie pozostawiła żadnego testamentu. Proszę o odpowiedź co zrobić teraz w tej sytuacji? Dodam też również, że na mieszkaniu powstał dług z tytułu niepłacenia czynszu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2023 11:07

dzień dobry. Konieczne jest przeprowadzenie postępowania spadkowego oraz dział spadku. Teść nie odziedziczył całego spadku, jeśli zmarłą miała również dzieci, a tym samym może zbyć jedynie swój udział a nie całe mieszkanie. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie - email: slawomir.suski@adwokatura.pl