2021.10.05 godz. 11:35 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Witam. Potrzebuje porady prawnej dla taty. W związku z art.202 par. 3.

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym się dowiedzieć co może mu za to grozić. Jak długo trwają takie sprawy? Policja zabezpieczyła wszystkie dyski, nośniki danych. Czy możliwa jest w tej sytuacji kara w zawieszeniu? Jak to wszystko wygląda? Czy powinniśmy szukać adwokata który zajmie się tą sprawą? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Paź 2021 12:07

Szanowna Pani, zawsze zachęcam do skorzystania z pomocy obrońcy w osobie adwokata. Wspomniane powyżej przestępstwo jest zagrożone karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Możliwe jest zastosowanie warunkowego zawieszenia kary pozbawienia wolności, jednak mało prawdopodobne. Można też zastanowić nad zastosowaniem art 37B kodeksu karnego.