2021.09.21 godz. 13:47 Sanok, Podkarpackie

Witam, potrzebuje porady w sprawie dotyczącej obawy o zdrowie,groźby .

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałbym dowiedzieć się czy za grożenie mi pobiciem oraz (co bardzo dziwne i nie moralne ) zakazanie mi wjazdu do pobliskiego miasta pod groźbą pobicia , grozi temu człowiekowi jakaś odpowiedzialność karna. Dodam jeszcze ze wymieniony człowiek ma zawiasy 10 miesięcy z tego co się dowiedziałem, oraz nie ma oporu żeby komuś zrobic dużą krzywde i mówię tu o złamaniach przy pobiciach . Z góry dziekuje i pozdrawiam .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2021 20:16

Przede wszystkim widzę tutaj kwalifikację z art 190 kodeksu karnego - groźby karalne. Ściganie tego przestępstwa następuje na wniosek pokrzywdzonego. Może Pani zgłosić zdarzenie na policję lub bezpośrednio do prokuratury.