2023.03.07 godz. 15:22 Węgorzewo, Warmińsko-mazurskie

Rozwód za porozumieniem stron

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, potrzebuję porady. Wzięłam ślub cywilny 2.07.2022r, mamy dwoje dzieci (2 lata i 3,5lat), a ślub odbył się z poczucia obowiązku. Okazało się, że ślub był początkiem końca. Kompletnie się od siebie po nim oddaliliśmy, a już od dawna było źle. Jesteśmy w separacji, nie orzeczonej jednak przez sąd, od września 2022r, jesteśmy zgodni co do kontaktów męża z dziećmi, oraz płaci mi alimenty dobrowolnie, chcemy oboje rozwodu, bo rozstajemy się jako partnerzy, nie jako rodzice. A dobro dzieci jest najważniejsze. Chciałam spytać czy mam szansę dostać rozwód gdy nie minął jeszcze rok od ślubu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Mar 2023 16:57

Oczywiście. Istitne w tej sprawie są również inne kwestie: alimenty, piecza nad dziećmi, władza rodzicielska i kontakty z dziećmi. Zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl