2022.05.31 godz. 19:48 Białystok, Podlaskie

Zakup auta przez rodziców

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Potrzebuje zaczerpnąć porady dotyczącej zakupu nowego auta. Sytuacja wygląda tak że za około miesiąc dostanę zakupiony samochód przez rodziców + częściowo mój wkład, jestem w związku małżeńskim i jako że jest to prezent dla mnie chce żeby auto było tylko na mnie żebym w razie rozwodu nie musiał się dzielić z małżonką. Co muszę zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 12:16

Niech rodzice kupią samochód i przekażą go Pani w darowiźnie. Następnie proszę zgłosić darowiznę do US na druku SD-Z2.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)