2023.12.28 godz. 11:58 Chełmża, Kujawsko-pomorskie

Obciążenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Powstał wysoki rachunek za telefon służbowy, za jakieś płatności mobilne, gdzie aparat telefoniczny jest na tyle stary że niema takich usług, jakieś połączenia premium jakieś smsy premium, łącznie 1200zl ponad abonament. Nigdy nie podpisywałem niczego, że jestem odpowiedzialny za ten telefon, że mam się z niego rozliczać czy cokolwiek, jak się przyjąłem była tylko informacja że ten telefon lezy w szufladzie i że trzeba go odbierać bo ludzie dzwonią kiedy są awarie (pracuje na wspoldzielni na kotłowni) i to było wszystko. Pracodawca chce mnie obciążyć tym rachunkiem bo niby te rachunki w większości stały się w moich dniach pracy (pracuje co drugi dzień na zmianę). Jak mam się bronić ? Ja praktycznie tego telefonu nie brałem do ręki .

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Sty 2024 14:43

Dzień dobry, myślę, że warto byłoby zwrócić się do pracodawcy o przedstawienie bilingu z tego telefonu. Wtedy będzie Pan miał możliwość wglądu w konkretne dni i godziny, kiedy z telefonu były wysyłane m.in. sms-y premium. Być może taki dowód pomoże Panu wykazać swoją rację.