2023.11.29 godz. 21:59 Zielona Góra, Lubuskie

Witam pożyczyłam pieniądze i ta osoba nie chcę oddać co nam teraz zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Od ponad roku cały czas pisze że odda że odda i nie dostałam jeszcze nawet złotówki

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Gru 2023 12:00

Dzień dobry, proszę jeszcze zgromadzić dowody udzielenia takiej pożyczki, jeżeli umowa nie została spisana (np. screeny rozmów SMS, rozmów na komunikatorach).
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lis 2023 22:13

Jeśli umówiliście się na termin zwrotu pożyczki, należy pisemnie wezwać do zapłaty w określonym terminie (np. 7 dni), a w razie braku reakcji, złożyć pozew o zapłatę. Jeśli nie było umówionej daty zwrotu, należy wypowiedzieć umowę i wezwać do zwrotu w terminie 6 tygodni. W razie bezskuteczności, złożyć pozew o zapłatę.