2020.11.02 godz. 06:14 Jastrzębie-Zdrój, Śląskie

Jak mogę odzyskać pieniądze?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Pożyczyłem znajomemu znaczna sume pieniędzy około 30.000 zł. 15.000 zł kilkoma przelewam a resztę osobiscie" do ręki " wierzyłem mu na słowo i nie podpisywalem umowy lecz mam rozmowy na komunikatorze i SMS oraz przelewy bankowe.Jaka jest szansa na odzyskanie pieniędzy oraz jakie kroki muszę podjąć?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lis 2020 09:58

Dzień dobry, jeśli termin zwrotu pożyczki nie został określony należy wezwać pożyczkobiorcę do jej zwrotu (na zwrot pożyczki ma 6 tygodni). Jeśli wezwanie będzie nieskutecznie należy wnieść do sądu pozew o zapłatę przedstawiając wszystkie dowody jakimi Pan dysponuje na okoliczność zawarcia umowy pożyczki i braku jej spłaty. Pozdrawiam serdecznie.