2022.08.11 godz. 11:59 Warszawa, Mazowieckie

Pracodawca nie wypłacił wynagrodzenia.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,pracowałam w żłobku,po zwolnieniu się pracodawca nie uregulował mojego wynagrodzenia. Każda próba kontaktu kończy się blokowaniem numerów telefonów. Poinformowałam inspekcje pracy. Co mogę zrobić,aby odzyska swoje zapracowane pieniądze. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sie 2022 14:38

Dzień dobry, w takiej sytuacji najlepiej wystosować na piśmie (za potwierdzeniem odbioru) przedsądowe wezwanie do zapłaty. W treści pisma proszę napisać, że wzywa Pani do zapłaty określonej kwoty, która wynika z nieuregulowanych należności z tytułu świadczenia pracy. Podać nr rachunku, na który przelane mają zostać pieniądze i zakreślić na to odpowiedni termin. Poinformować pracodawce, że w przypadku uchybienia terminowi sprawa zostanie skierowana do sądu, Pani zacznie naliczać odsetki za opóźnienie a pracodawca pokryje koszt postępowania. Zwykle wystarczy :) Pozdrawiam