2023.10.26 godz. 10:59 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Proszę o pomoc

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Pracuje 3 lata w firmie prywatnej. Mam co rok przedłużaną umowę na rok. Znalazłam nową pracę , która zaczynam 6 listopada 2023 . Wypowiedzenie dałam 20 października a informacje zgłosiłam że odchodzę z pracy do innej 17.10.2023. Mam miesięczny okres wypowiedzenia. A wypowiedzenie dałam moim szefom za porozumieniem stron i że ostatni mój dzień pracy może być 4.11.2023 ponieważ 6.11.2023 zaczynam nową pracę. I teraz firma każe być mi miesiąc na okresie wypowiedzenia podają od 1.11.2023 do 30.10.2023. Lecz ja nie mogę pracować w starej firmie , ponieważ idę do nowej pracy. Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2023 11:28

Nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie za porozumieniem. Jeśli złożyła Pani wypowiedzenie z propozycja rozwiązania za porozumieniem w krótszym terminem to pracodawca musi się zgodzić na rozwiązanie umowy wcześniej tj na początku listopada. Proszę iść do szefa i uzyskać jego zgodę na wcześniejsze rozwiązanie umowy. Nie ma innej możliwości - pracodawca musi wyrazić zgodę (na pismie).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)