2022.10.18 godz. 12:37 Wrocław-Śródmieście, Dolnośląskie

Zajęcie wypłaty przez komornika

Wyjaśnienie sytuacji

Witam pracuję aktualnie we Francji jako monter paneli fotowoltaicznych w firmie energy San nie podpisałem jeszcze z nimi żadnej umowy umowa ma być w oparciu o dzieło zleceniówka przepracowałem półtorej miesiąca nie dostałem jeszcze żadnej wypłaty a właścicielka powiedziała że dostała pismo od komornika w celu zajęcia mojej wypłaty moje pytanie brzmi następująco czy skoro nie podpisałem jeszcze żadnej umowy z danym pracodawcą czy komornik może zająć moje wynagrodzenie i czy istnieje jakaś możliwość wypłaty i moich pieniędzy i ominięcie windykacji komorniczej skoro nie podpisałem jeszcze umowy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2022 18:53

Czy to jest Polska firma? Skąd komornik w ogóle wiedział, gdzie ma wystosować pismo o zajęcie wynagrodzenia?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)