2019.08.28 godz. 19:12 Warszawa, Mazowieckie

jaki jest okres wypowiedzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Pracuje w jednej firmie od kwietnia b.r. Przez 3 miesiace bylam zatrudniona na okresie probnym, Zostala mi przedluzona umowa na czas okreslony od 03.07.2019 do 02.07.2020 r. Na umowie okres wypoiedzenia to cyt. "zgodnie a art.36 kodeksu prawnego". Wczesniej w br. bylam zatrudniona od lutego do 15.04. w innym miejscu, ktore zostalo zamkniete w marcu. Moje pytanie brzmi: Jaki jest okres wypowiedzenia na chwile obecna? Z gory dziekuje za odpowiedz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Wojciech Włodarczyk

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sie 2019 09:00

Obecnie Pani okres wypowiedzenia jest dwutygodniowy. Zgodnie z art. 36 par 1 pkt 1 k.p. okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy. Należy też pamiętać, iż zgodnie z art 30 § 2[1] okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 66% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)