2020.10.15 godz. 20:34 Ciechocinek, Kujawsko-pomorskie

Problem z funduszem alimentacyjnym

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Pracuje za granicą. Posiadam zadłuzenie alimentacyjne co miesiac płaciłem komornikowi za dług alimentacyjny. Od 2 miesiecy komornik zabiera mi wszystkie środki z konta, nie pozostawiając ani grosza. Czy to jest możliwe?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 21:24

Szanowny Panie, zgodnie z art. 87 Kodeksu Pracy w przypadku egzekucji alimentów, wynagrodzenie za prace może zostać zajęte w 3/5. Proszę w pierwszej kolejności skontaktować się z komornikiem i poinformować o tych nieprawidłowościach. Jeśli okaże się to nieskuteczne może Pan złożyć skargę na czynność komornika. Skargę składa się do sądu, ale za pośrednictwem komornika. Z poważaniem adw. Sonia Konieczniak