2024.02.20 godz. 14:54 Garbatka-Letnisko, Mazowieckie

Odprawa pośmiertna

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Proszę o pomoc. Dnia 24 sierpnia 2023 zmarł mój tata. Był zatrudniony 15 lat bez żadnej przerwy w jednej firmie i z tego co się zdążyłam dowiedzieć należy nam się od jego pracodawcy odprawa pośmiertna za 6 miesięcy oczywiście mogę się mylić, ale taty pracodawca wypłacił ta odprawę w wysokość 5400 zł więc wychodziło by, że Tata pracował tam nawet nie za najniższą krajową. Proszę o odpowiedź i wytłumaczenie tego czy ja mam rację czy jednak pracodawca dobrze wysłał. Czekam na kontakt mój numer telefonu 514618494

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Kubisztal

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2024 13:53

Podstawą żądania - ewentualnej - wyższej kwoty będzie wynagrodzenie z umowy o pracę.