2021.07.07 godz. 15:24 Gdańsk, Pomorskie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, proszę o pomoc. Jestem mężatką, a mój mąż znęcał się nad mną 24/7 sprawa zgloszona na policje, zbudowaliśmy dom, dom i samochody są na mnie, bo ma komornika. Od 24.06.2021 wyrzucił mnie z domu i teraz mieszkam z córką. Nie chcę się z nim spotykać, on nie chce rozwodu ani sie wyprowadzic, wydaje mi sie ze zaczął ukrywać nasze cenne rzeczy u swojej rodziny. Ja płacę rachunki. Czy jest coś, co mogę zrobić? Złożyłam wniosek o rozwód, ale to pewnie zajmie trochę czasu. Pozdrawiam Jolanta Svensson

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 21:47

Pozew o przywrócenie posiadania. Eksmisja małżonka będzie możliwa po rozwodzie. W sprawie karnej (o ile sa dowody) można złożyć wniosek o nakazanie sprawcy opuszczenia nieruchomości.