2022.02.09 godz. 17:31 Gdańsk, Pomorskie

Grzywna

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, proszę o pomoc. Znajomy dostał wyrok 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz 100 tys. Grzywny do zapłaty. Nie ma możliwości żeby tak dużą kwotę zapłacić jednorazowo, czytaliśmy, że jest możliwość rozłożenia tego na raty na max 3 lata, ale on przez cały ten okres będzie w więzieniu więc również nie ma możliwości spłaty rat. Znajomy ma mieszkanie w kredycie, które ja będę opłacała podczas jego nieobecności, obawiamy się że mieszkanie zajmie komornik przez brak spłaty. Co zrobić w takiej sytuacji ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lut 2022 15:52

Spłaty mogą dokonywać inne osoby. Ponadto skazany może pracować w zakładzie karnym i na jego wniosek wynagrodzenie może być przeznaczone na spłatę grzywny.