2022.12.10 godz. 12:17 Bielsko-Biała, Śląskie

Opieka nad dziećmi w razie rozwodu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Proszę o poradę. Od jakiegoś czasu nie dogadujemy się z mężem, bardzo się oddaliliśmy. Wszystko to wynikło na pewno przez mój konflikt z jego rodzicami z którymi niestety mieszkamy bo mąż ma gospodarstwo. Myśle nad rozwodem z mężem, ponieważ widzę, ze to wszystko nie ma sensu już nie kochamy siebie tak jak kiedyś. Mamy 1,5 rocznego synka oraz aktualnie jestem w drugiej ciąży. Proszę mi powiedzieć czy dzieci zostaną przy mnie, czy opieka będzie podzielona między rodziców. Mąż mi cały czas wypomina, ze bie pozwoli mi zabrać dzieci. Jak to wyglada z punktu prawnego. Dziękuje za poradę.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Gru 2022 16:57

Dzień dobry, odpowiadając na Pani zasadnicze pytanie pragnę zauważyć, że o tym przy kim zostaną dzieci zadecyduje sąd, choć zwykle pozostają przy matce. Sprawy rodzinne wymagają szerszego zagłębienia się w problematykę i z tego też względu zachęcam Panią do osobistego kontaktu z prawnikiem.