2022.11.12 godz. 10:40 Jarocin, Wielkopolskie

Praca- co zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam! Proszę o poradę prawną. Po 3 miesiącach zwolnienia lekarskiego i aktualnych badań lekarskich, wróciłam do pracy ( sieć sklepów CCC S.A.) i kierownik mi powiedział, że nie ma dla mnie miejsca i chce mnie oddelegować do pracy 50km od mojego miejsca zamieszkania na 3 miesiące bez zwrotu kosztów podróży bo się nie należą (tak powiedział mi kierownik) . Nadmieniam, że jestem zatrudniona na 3/4 etatu i musiałabym przejechać połowę swojej pensji. Byłam dzisiaj w pracy z dokumentami i prosiłam kierownika o pisemne skierowanie dotyczące delegacji. Powiedział mi, że otrzymam takie skierowanie w poniedziałek , ale bez zwrotu kosztów podróży. Proszę o opinie powyższej mojej sytuacji.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 14:36

Należy wskazać, iż pracodawca nie może na podstawie art. 42 § 4 kp oddelegować pracownika do innego miejsca niż określone w umowie o pracę. Na podstawie art. 42 § 4 kp pracodawca może jedynie powierzyć pracownikowi inną pracę, ale w tym samym miejscu określonym w umowie o pracę. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią.