2022.05.30 godz. 16:13 Gdańsk, Pomorskie

porada w sprawie podziału majątku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, proszę o poradę prawną w następującej sprawie. 15 lat temu, zaraz po ślubie, zakupiliśmy z mężem dom, mieliśmy wówczas wspólnotę majątkową. Rok temu podpisaliśmy rozdzielność majątkowa ale nie dzieliliśmy zgromadzonego do tego czasu majątku, zatem nasz dom jest cały czas wspólny i odpowiadamy za niego 50:50. Aktualnie chciałabym zainwestować moje pieniądze w remont domu, mąż nie ma możliwość by się dołożyć do tego remontu. Czy w sytuacji, gdybyśmy w przyszłości dzielili nasz zgromadzony do czasu podpisania intercyzy majątek, w tym ten dom, to czy pomimo mojej inwestycji w remo

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Maj 2022 17:47

Podział - stan domu na dzień rozdzielności a ceny aktualne. Sugeruje przed remontem zrobić wycenę rzeczoznawcy z dokumentacją fotograficzna i zbierać faktury.