2023.02.22 godz. 12:06 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Odmowa zapłaty za remont

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, proszę o poradę w sprawie odmowy zapłaty za usługe remontowa. Jestesmy firmą remontowo budowlaną. Otrzymaliśmy zlecenie na remont lokalu pod działalność. Sporządziliśly ofertę wg zamówienia tzn cennik w, którym wyszczególniono rodzaje prac oraz kwotę ( 13.000 zł) Podpisaliśmy umowę z klientką. W tresci umowy jest zapis wskazujacy, że wszytkie dodatkowe prace nie wymagaja sporzadzenia aneksu do umowy i zostana ujęte na rachunku koncowym. Termin wykonania ok 2,5 tyg oraz prawo inwestora do zgłoszenia zastrzeń do wykonanej usługi w terminie 3 dni i wyznaczenie terminu na dokonanie poprawek . W trakcie remontu klientka modyfikowała zalecenie. Wiekszość prac z pierwotnej oferty została wykonana oraz wiele dodatkowych zleceń. Do momentu wystawienia FV ( zawiera tylko te pozycje, które faktycznie zostały wykonane tzn nie wszytkie z pierwotnej oferty + dodatkowe zlecone w takcie pracy) była zadowolona z prac. Po otrzymaniu Fv do zapłaty uznała, że nie zapłaci całej kwoty ( 25000 zł) ponieważ w pierwszej ofercie była kwota niższa i tylko tyle ureguluje. Dodatkowo zarzuciła nie wywiązanie się z terminu ( prace trwały 3,5 tyg ze względu na dodatkowe zlecenia oraz niezdecydowanie kilentki co do rodzaju materiału który ma zostac uzyty np. koloru farby ). Ponadto uznała, ze są niedociagniecia ( brudna listwa lub zaciek na malowanej scianie) ale odmuówiła wyznaczenia terminu n a dokonanie nieodpłatnych poprawek. Prosmy o pomoc, w jaki sposób mamy odzyskac pieniądze. Zaproponowaliśmy rozłożenie płatności na 2 raty lecz Klienta twierdz, że po konsultacji z prawnikiem nie zapłaci pełnej kwoty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2023 18:02

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl