2020.08.24 godz. 00:45 Dąbrowa Górnicza, Śląskie

Ubezwłasnowolnienie alkoholika.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Proszę o wyjaśnienie, jak mam dokonać ubezwłasnowolnienia alkoholika, który nie chce się leczyć /skierowanie do GKZA w Urzędzie Miejskim, załatwiłam skierowania od lekarza pierwszego kontaktu na leczenie wyjazdowe i na miejscu i odmawia, sprawa ma iść do biegłych sądowych w celu przymusowego leczenia/, a pozaciągał ktrdyty bez mojej wiedzy - w tym największy w kwocie teraz do spłaty 52 tys. zł w ratach po 2tys dwieście zł i w innych bankach ok 11 tys. Stracił pracę w czerwcu za stawienie się w stanie nietrzeźwym-art. 52.Teraz z 2ch emerytur nie wystarczy na spłaty, opłaty i życie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sie 2020 17:51

Szanowna Pani, należy złożyć wniosek o ubezwłasnowolnienie do właściwego miejscowo dla miejsca zamieszkania sądu okręgowego. Jeżeli jesteście Państwo małżeństwem, to można spróbować złożyć do sądu pozew o ustalenie rozdzielności majątkowej z datą wsteczną. Jeżeli kredyty były zaciągane bez Pani wiedzy i zgody można również tym faktem chronić się przed wierzycielami oraz ewentualnym komornikiem. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)