2023.01.17 godz. 18:13 Goleniów, Zachodniopomorskie

Zwrot pieniedzy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.Przed rozwodem żona przepisała ziemię na mnie i pisząc z nią na mesengerze zgodziłem się na kwotę która podała,ale tylko na mesengerze.Czy może to wykorzystać w sądzie i zmusić mnie do spłaty tej kwoty?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2023 12:55

"Przepisanie" ziemi, aby było skuteczne, wymaga formy aktu notarialnego. Nie wiem czy mowa o sprzedaży czy darowiźnie do majątku osobistego, a ma to znaczenie dla skutkow prawnych. Przy darowiźnie nie ma oczywiście mowy o zapłacie jakiejkolwiek kwoty, natomiast przy sprzedaży kluczowe znaczenie ma treść aktu notarialnego (na jaką kwotę ceny sprzedaży strony się umówiły w akcie). W obu przypadkach wiadomości na messengerze zdają się mieć drugorzędne znaczenie, choć, jak wskazałem, kluczowa jest kwestia tytułu prawnego rozporządzenia nieruchomością.