2021.10.24 godz. 15:41 Miłosław, Wielkopolskie

Rozwód - podział domu.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Przedstawię swój problem. Wybudowalismy z mężem dom, z tym ze całość byla zapisana na mojego tatę. Tata zmarł i spadek w postaci domu dostalam ja. Czy po rozwodzie mąż ma prawo do domu, skoro to moj spadek po ojcu. Dodam ze mąż posiada rachunki np. Za zakup okien itd.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Sobieraj

Słupca, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2021 17:05

Szanowna Pani, w przypadku rozwodu mąż co prawda nie może rościć sobie praw do działki czy do domu, która wchodzi do Pani majątku osobistego, jednak przysługuje mu roszczenie o zwrot nakładów na dom, tj. zwrot przysługującej mu części kosztów jakie poniósł np. na budowę domu, wykończenie, wyposażenie.