2023.10.18 godz. 12:24 Warszawa, Mazowieckie

Broker

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, przelałam na konto giełdowe 200USD na portalu golden group. Po czym skontaktował się ze mną jakiś pan ze wschodnim akcentem i powiedział,że otworzył dla mnie jakis rachunek w kantorze online, gdzie mam wpłacić 5000 USD, aby z powrotem odzyskać 200 USD. Czy ten Pan może żądać ode mnie takich pieniędzy? Powiedział że nie odblokuje mi zwrotu 200 USD dopóki nie wpłacę 5000. Ma mój nr konta bankowego, z którego robiłam przelew 200USD. Ma imię nazwisko nr telefonu adres zamieszkania i adres email. Jak mam odzyskać to 200USD?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2023 15:44

Dzień dobry, odzyskanie pieniędzy może być problematyczne, zwłaszcza jeśli podmiot znajduje się zagranicą. Proszę przeanalizować umowę, na podstawie której wpłaciła Pani środki. Proponuję także nie wpłacać już ponownie żadnej sumy, zwłaszcza tak wysokiej. Może Pani poszukać pomocy u rzecznika finansowego lub KNF.