2021.12.21 godz. 13:30 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Brak wynagrodzenie z umowy zlecenia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Przez okres dokładnie 1 roku byłem pracownikiem pewnej firmy. Otrzymywalem wynagrodzenie z dwóch źródeł. Pierwszej z tytułu podpisanej umowy o pracę a druga z tytułu umowy zlecenia która zawarta została w spółce "córce". Rozwiązałem umowę o pracę z końcem października (1 miesiac) a więc pracowałem do końca listopada. W grudniu wpłynęło tylko wynagrodzenie za um. o pracę a za zlecenie już nie. Dotychczas otrzymywalem regularnie przez 11 miesięcy. Zlecenie oczywiście było zrobione by uniknąć kosztów, bo na umowie była najniższa krajowa. Jak mogę dochodzić swoich praw by odzyskać pieniądze za pracę. Pozdrawiam Daniel

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Gru 2021 13:40

Należy wezwać pracodawcę do zapłaty, a następnie, w przypadku braku płatności złożyć pozew do sądu o zapłatę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)