2022.09.23 godz. 11:26 Pruszcz Gdański, Pomorskie

Ugoda z bankiem przy kredycie w CHF

Wyjaśnienie sytuacji

Witam pytanie tyczy się kredytu hipotetycznego we franku zawartego w 2008 r rozwód odbył się w 2016r a żona teraz poinformowała mnie że chce zawrzeć ugodę z bankiem nie przedstawiając mi żadnych dokumentów. Jesteśmy cały czas razem na kredycie i jeszcze mój brat... Nasuwa się pytanie czy była żona może działać za plecami? I sama raka ugodę podpisać gdzie ja nie znam szczegółów?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2022 12:53

Witam, ugodę powinniście Państwo zawrzeć łącznie jako strona umowy. Nie znam warunków Państwa propozycji ugodowej, ale w przytłaczającej większości przypadków bardziej opłaca się iść do Sądu o ustalenie nieważności umowy - wymaga to większej cierpliwości (kilka lat procesu), ale gdy prawomocna nieważność, to w dużym uproszczeniu uzyskuje się 'darmowy' kredyt - tj. przy rozliczeniach z bankiem do spłaty jest tylko kwota udzielonego kredytu, więc najczęściej po 10 latach spłaty kredytobiorcom przysługuje jeszcze zwrot nadpłaty. W razie potrzeby zajmuję się takimi sprawami. Adw. Michał Filec